ΜΕ ΔΥΟ ΛΟΓΙΑ

Άωτον σημαίνει το άριστο, το κάλλιστο,το εκλεκτότατο του είδους του (Ιλ. Ν. 599, 716, Οδ. Α 443). Καλώς ήλθατε στο προσωπικό μου ιστολόγιο.

Καθηγητής Μάριος Π. Μπέγζος
τ. Κοσμήτορας Θεολογικής Σχολής
Πανεπιστημίου Αθηνών

Ακολουθείστε με την εγγραφή σας στο δελτίο ενημέρωσης

Πέμπτη, 18 Αυγούστου 2016

Αγία και Μεγάλη Σύνοδος: Η ιστορία και ο ρόλος των Πατριαρχείων (ΕΡΤ1, 17/6/16)

H εκπομπή της ΕΡΤ για την Πανορθόδοξη Σύνοδο στην Κρήτη. Η ιστορία και ο ρόλος των Πατριαρχείων - Η ατζέντα της Συνόδου. Παρουσιάζει η Μάχη Νικολάρα.
Καλεσμένοι: Μάριος Μπέγζος (Καθηγητής Συγκριτικής Φιλοσοφίας της Θρησκείας Πανεπιστημίου Αθηνών), Βάσω Σταθοκώστα (Καθηγήτρια Θεολογίας Πανεπιστημίου Αθηνών), Σταύρος Γιαγκάζογλου (Θεολόγος - Δ/ντης περιοδικού ΘΕΟΛΟΓΙΑ) | σύνδεση με Θεσσαλονίκη: Συμεών Πασχαλίδης (καθηγητής Θεολογίας Α.Π.Θ.), Κώστας Παπαγεωργίου (Επ. Καθηγητής Εκκλησιαστικού Δικαίου Νομικής Α.Π.Θ.) | σύνδεση με Κρήτη: Μαρία Αντωνιάδου (δημοσιογράφος ΒΗΜΑ) Στάθης Λιανός Λιάντης (Θεολόγος - Ειδικός Γραμματέας Υπουργείου Εξωτερικών).

Δείτε ολόκληρη την εκπομπή «video»