Δευτέρα 20 Νοεμβρίου 2017

«ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ ΤΥΠΟΣ» ΚΑΙ ΑΝΤΙΚΤΥΠΟΣ Σχολιάζοντας άρθρο του ΟΡΘΟΔΟΞΟΥ ΤΥΠΟΥ (3. 11. 2017)

Ευχαριστίες οφείλονται στην διεύθυνση της έγκριτης θρησκευτικής εφημερίδας ΟΡΟΘΟΔΟΞΟΣ ΤΥΠΟΣ για το αναφερόμενο στον υπογράφοντα δημοσίευμα της 3.11.2017 κρίνοντας την επιφυλλίδα μας με τίτλο «Η πολιτική θεοκρατία της εκκλησίας» στην κυριακάτικη έκδοση της αθηναϊκής εφημερίδας ΤΟ ΒΗΜΑ της 15.10.2017. Ευχαριστούμε την έγκριτη πενηντάχρονη εφημερίδα για την αναδημοσίευση κατά λέξη εκτενών αποσπασμάτων της επιφυλλίδας μας σε τρόπο που οι αναγνώστε του Ορθοδόξου Τύπου είναι σαν να διάβασαν το Βήμα της Κυριακής και έλαβαν πλήρη γνώση των απόψεών μας. Χαιρετίζουμε με εγκαρδιότητα την έμμεση πλην σαφή αναδημοσίευση των θέσεών μας στην εφημερίδα Ορθόδοξος Τύπος.